Bourns Inc. 3299Z-1-501
3299Z-1-501
Part No.:
3299Z-1-501
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3299Z-1-501.pdf
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3299 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
500 Ohms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C