Bourns Inc. 3306F-1-203
3306F-1-203
Part No.:
3306F-1-203
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3306F-1-203.pdf
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.2W PC PIN TOP
Packaging:
Bulk
Series:
Trimpot® 3306 - Open Frame
ProductStatus:
Active
Resistance:
20 kOhms
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Through Hole
TerminationStyle:
PC Pins
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet:
ShinYua3306F-1-203.pdf