Bourns Inc. 3314R-1-104E
3314R-1-104E
Part No.:
3314R-1-104E
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3314R-1-104E.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW BOTTOM
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Trimpot® 3314 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C