Bourns Inc. 3329X-1-104
3329X-1-104
Part No.:
3329X-1-104
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3329X-1-104.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3329 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C