Bourns Inc. 3339S-1-201LF
3339S-1-201LF
Part No.:
3339S-1-201LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3339S-1-201LF.pdf
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3339 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 Ohms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C