Bourns Inc. 3352H-1-203LF
3352H-1-203LF
Part No.:
3352H-1-203LF
Datasheet:
ShinYua3352H-1-203LF.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 20K OHM 0.5W SIDE
Resistance:
20 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Side Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.350 H (8.89mm x 8.89mm)