Bourns Inc. 3352K-1-505LF
3352K-1-505LF
Part No.:
3352K-1-505LF
Datasheet:
ShinYua3352K-1-505LF.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 5M OHM 0.5W SIDE
Resistance:
5 MOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Side Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.350 H (8.89mm x 8.89mm)