Bourns Inc. 3352T-1-201LF
3352T-1-201LF
Part No.:
3352T-1-201LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Thumbwheel Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3352T-1-201LF.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 200 OHM 0.5W TOP
Packaging:
Bulk
Series:
Trimpot® 3352 - Open Frame
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 Ohms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Top Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.150 H (8.89mm x 3.81mm)