Bourns Inc. 3352T-1-205
3352T-1-205
Part No.:
3352T-1-205
Datasheet:
ShinYua3352T-1-205.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 2M OHM 0.5W TOP
Resistance:
2 MOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.150 H (8.89mm x 3.81mm)