Bourns Inc. 3352T-1-253LF
3352T-1-253LF
Part No.:
3352T-1-253LF
Datasheet:
ShinYua3352T-1-253LF.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 25K OHM 0.5W TOP
Resistance:
25 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.150 H (8.89mm x 3.81mm)