Bourns Inc. 3352W-1-105LF
3352W-1-105LF
Part No.:
3352W-1-105LF
Datasheet:
ShinYua3352W-1-105LF.pdf
Description:
THUMBWHEEL POT 1M OHM 0.5W SIDE
Resistance:
1 MOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Side Adjustment
Size/Dimension:
Round - 0.350 Dia x 0.210 H (8.89mm x 5.33mm)
Termination:
PC Pins
Datasheet:
ShinYua3352W-1-105LF.pdf