Bourns Inc. 3386C-1-103LF
3386C-1-103LF
Part No.:
3386C-1-103LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3386C-1-103LF.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3386 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C