Bourns Inc. 3386F-1-471LF
3386F-1-471LF
Part No.:
3386F-1-471LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3386F-1-471LF.pdf
Description:
TRIMMER 470 OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3386 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
470 Ohms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Through Hole
TerminationStyle:
PC Pins
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet:
ShinYua3386F-1-471LF.pdf