Grayhill Inc. 34ASP12B4V2RT
34ASP12B4V2RT
Part No.:
34ASP12B4V2RT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
Toggle Switches
Package:
Datasheet:
ShinYua34ASP12B4V2RT.pdf
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Packaging:
Bulk
Series:
34A
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPDT
SwitchFunction:
On-On
CurrentRating(Amps):
0.4VA (AC/DC)
VoltageRating-AC:
20 V
VoltageRating-DC:
20 V
ActuatorType:
Standard Round
ActuatorLength:
5.08mm