CTS-Frequency Controls 353VB6A426R
353VB6A426R
Part No.:
353VB6A426R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua353VB6A426R.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 42.6000MHZ HCMOS
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
353
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
42.6 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
25mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)