CTS-Frequency Controls 356L4000B3C2T
356L4000B3C2T
Part No.:
356L4000B3C2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua356L4000B3C2T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 400.0000MHZ LVDS
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
356P/L
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
400 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
±50ppm
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
65mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)