3M 3600A/24SF
3600A/24SF
Part No.:
3600A/24SF
Manufacturer:
3M
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua3600A/24SF.pdf
Description:
MULTI-PAIR 24COND 28AWG BLK 100'
Packaging:
Spool
Series:
3600X
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CableType:
Multi-Pair
NumberofConductors:
24 (12 Pair Twisted)
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7/36
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.250 (6.35mm)
ShieldType:
Foil, Braid
Length:
100.0' (30.5m)
JacketColor:
Black
Ratings:
Features:
Voltage:
30 V
OperatingTemperature:
Usage:
Communication, Computer, Control
Category:
Multiple Conductor Cables
Datasheet:
ShinYua3600A/24SF.pdf