NMB Technologies Corporation 3610PS-10T-B30-B00
3610PS-10T-B30-B00
Part No.:
3610PS-10T-B30-B00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua3610PS-10T-B30-B00.pdf
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 100VAC TERM
Packaging:
Bulk
Series:
PS
ProductStatus:
Last Time Buy
Voltage-Rated:
100VAC
Size/Dimension:
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Width:
25.00mm
AirFlow:
34.5 CFM (0.966m³/min)
StaticPressure:
0.243 in H2O (60.7 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
38.0dB
Power(Watts):
10.00W
RPM:
3100 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)