NMB Technologies Corporation 3610PS-10W-B30-B00
3610PS-10W-B30-B00
Part No.:
3610PS-10W-B30-B00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua3610PS-10W-B30-B00.pdf
Description:
FAN 100VAC 92X25MM WR
Packaging:
Box
Series:
PB
ProductStatus:
Last Time Buy
Voltage-Rated:
100VAC
Size/Dimension:
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Width:
25.00mm
AirFlow:
34.5 CFM (0.966m³/min)
StaticPressure:
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
38.0dB(A)
Power(Watts):
10.00W
RPM:
3100 RPM
Termination:
2 Wire Leads
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)