KYOCERA AVX 3640AA221JAT9A
3640AA221JAT9A
Part No.:
3640AA221JAT9A
Datasheet:
ShinYua3640AA221JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1KV NP0 3640
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)