KYOCERA AVX 3640AC224KAT9A
3640AC224KAT9A
Part No.:
3640AC224KAT9A
Datasheet:
ShinYua3640AC224KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 1KV X7R 3640
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)