KYOCERA AVX 3640CA271JAT9A
3640CA271JAT9A
Part No.:
3640CA271JAT9A
Datasheet:
ShinYua3640CA271JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 270PF 630V NP0 3640
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)