KYOCERA AVX 3640CC334KATBE
3640CC334KATBE
Part No.:
3640CC334KATBE
Datasheet:
ShinYua3640CC334KATBE.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 630V X7R 3640
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)