KYOCERA AVX 3640GC103MAT9A
3640GC103MAT9A
Part No.:
3640GC103MAT9A
Datasheet:
ShinYua3640GC103MAT9A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 3640
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)