KYOCERA AVX 3640KA101JAT3AJ
3640KA101JAT3AJ
Part No.:
3640KA101JAT3AJ
Datasheet:
ShinYua3640KA101JAT3AJ.pdf
Description:
CAP CER 100PF 5KV C0G/NP0 3640
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)