KYOCERA AVX 3640SC103KAT9A
3640SC103KAT9A
Part No.:
3640SC103KAT9A
Datasheet:
ShinYua3640SC103KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 3640
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.360 L x 0.402 W (9.14mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)