3M 3644A/20SF
3644A/20SF
Part No.:
3644A/20SF
Manufacturer:
3M
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
3644A/20SF.pdf
Description:
RND SHLD JCKT CBL 20 BLA 300'
Packaging:
Spool
Series:
3644X
ProductStatus:
Active
CableType:
Multi-Pair
NumberofConductors:
20 (10 Pair Twisted)
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7/36
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.240 (6.10mm)
ShieldType:
Foil, Braid
Length:
JacketColor:
Black
Ratings:
Features:
Voltage:
150 V
OperatingTemperature:
Usage:
Communication, Computer, Control
Category:
Multiple Conductor Cables
Datasheet:
ShinYua3644A/20SF.pdf