RAF Electronic Hardware 3700A-E-256-AL
3700A-E-256-AL
Part No.:
3700A-E-256-AL
Datasheet:
ShinYua3700A-E-256-AL.pdf
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN ALUMIN
ScrewThreadSize:
#2-56
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.188 (4.78mm) 3/16
BetweenBoardHeight:
0.094 (2.38mm)
Length-Overall:
0.324 (8.22mm)
Features:
Material:
Aluminum
Datasheet:
ShinYua3700A-E-256-AL.pdf