RAF Electronic Hardware 3700A-E-256-SS
3700A-E-256-SS
Part No.:
3700A-E-256-SS
Datasheet:
ShinYua3700A-E-256-SS.pdf
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN STAINL
ScrewThreadSize:
#2-56
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.188 (4.78mm) 3/16
BetweenBoardHeight:
0.094 (2.38mm)
Length-Overall:
0.324 (8.22mm)
Features:
Material:
Stainless Steel
Datasheet:
ShinYua3700A-E-256-SS.pdf