RAF Electronic Hardware 3700A-F-348-SS
3700A-F-348-SS
Part No.:
3700A-F-348-SS
Datasheet:
ShinYua3700A-F-348-SS.pdf
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN STAINL
ScrewThreadSize:
#3-48
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.188 (4.78mm) 3/16
BetweenBoardHeight:
0.094 (2.38mm)
Length-Overall:
0.384 (9.75mm)
Features:
Material:
Stainless Steel
Datasheet:
ShinYua3700A-F-348-SS.pdf