Cornell Dubilier Electronics (CDE) 381LX681M350A052
381LX681M350A052
Part No.:
381LX681M350A052
Datasheet:
ShinYua381LX681M350A052.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.7 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.4 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)