CTS-Frequency Controls 403C11A24M57600
403C11A24M57600
Part No.:
403C11A24M57600
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua403C11A24M57600.pdf
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
403
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
FrequencyStability:
±10ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)