CTS-Frequency Controls 403I35E44M00000
403I35E44M00000
Part No.:
403I35E44M00000
Datasheet:
ShinYua403I35E44M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 44.0000MHZ 20PF SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
44 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)