Bourns Inc. 4114R-1-272
4114R-1-272
Part No.:
4114R-1-272
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYua4114R-1-272.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 14DIP
  • Related Categories
Package/Case:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tube
Series:
4100R
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
2.7k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
7
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
NumberofPins:
14
PowerPerElement:
250mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.765 L x 0.300 W (19.43mm x 7.62mm)