CTS-Frequency Controls 416F38411CDT
416F38411CDT
Part No.:
416F38411CDT
Datasheet:
ShinYua416F38411CDT.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±10ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)