CTS-Frequency Controls 416F38412ADT
416F38412ADT
Part No.:
416F38412ADT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua416F38412ADT.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
416
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Type:
MHz Crystal
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±20ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)