CTS-Frequency Controls 416F38412ALT
416F38412ALT
Part No.:
416F38412ALT
Datasheet:
ShinYua416F38412ALT.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±20ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
12pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)