CTS-Frequency Controls 416F38413CST
416F38413CST
Part No.:
416F38413CST
Datasheet:
ShinYua416F38413CST.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)