CTS-Frequency Controls 416F38422IDT
416F38422IDT
Part No.:
416F38422IDT
Datasheet:
ShinYua416F38422IDT.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±20ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)