API Delevan Inc. 4302R-561F
4302R-561F
Part No.:
4302R-561F
Datasheet:
ShinYua4302R-561F.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 710MA 295MOHM SM
Series:
4302R
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
710 mA
DCResistance(DCR):
295mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
115MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua4302R-561F.pdf
1. How to order 4302R-561F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4302R-561F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-561F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-561F.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-561F pin diagram, 4302R-561F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Part Number 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Series 4302R 4302R 4302R 4302R 4302R
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
CurrentRating(Amps) 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max
Q@Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz