API Delevan Inc. 4302R-562F
4302R-562F
Part No.:
4302R-562F
Datasheet:
ShinYua4302R-562F.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 225MA 3 OHM SMD
Series:
4302R
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
225 mA
DCResistance(DCR):
3Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
26MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua4302R-562F.pdf
1. How to order 4302R-562F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4302R-562F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-562F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-562F.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-562F pin diagram, 4302R-562F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Part Number 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Series 4302R 4302R 4302R 4302R 4302R
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
CurrentRating(Amps) 225 mA 225 mA 225 mA 225 mA 225 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max
Q@Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz