API Delevan Inc. 4379-181KS
4379-181KS
Part No.:
4379-181KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua4379-181KS.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 1A 40 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
4379
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
40mOhm Max
Q@Freq:
79 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
460MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz