TT Electronics/BI 43WR50LFTB
43WR50LFTB
Part No.:
43WR50LFTB
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua43WR50LFTB.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
Packaging:
Tube
Series:
43
ProductStatus:
Active
Resistance:
50 Ohms
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C