API Delevan Inc. 4470R-49J
4470R-49J
Part No.:
4470R-49J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua4470R-49J.pdf
Description:
FIXED IND 10MH 80MA 80 OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
4470R
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Iron
Inductance:
10 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
80 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
80Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
470kHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua4470R-49J.pdf
1. How to order 4470R-49J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4470R-49J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4470R-49J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4470R-49J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4470R-49J pin diagram, 4470R-49J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4470R-01K 4470R-02K 4470R-03K 4470R-04K 4470R-05K
Part Number 4470R-01K 4470R-02K 4470R-03K 4470R-04K 4470R-05K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 4470R 4470R 4470R 4470R 4470R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 10 mH 10 mH 10 mH 10 mH 10 mH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 80 mA 80 mA 80 mA 80 mA 80 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 80Ohm Max 80Ohm Max 80Ohm Max 80Ohm Max 80Ohm Max
Q@Freq 65 @ 250kHz 65 @ 250kHz 65 @ 250kHz 65 @ 250kHz 65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant 470kHz 470kHz 470kHz 470kHz 470kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 kHz 250 kHz 250 kHz 250 kHz 250 kHz