TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-26-4-US
44A0111-26-4-US
Part No.:
44A0111-26-4-US
Datasheet:
ShinYua44A0111-26-4-US.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG YLW
Series:
MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.034 (0.86mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.0031 (0.080mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C