TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0121-22-0/3-US
44A0121-22-0/3-US
Part No.:
44A0121-22-0/3-US
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A0121-22-0/3-US.pdf
Description:
CABLE 2COND 22AWG BLACK/ORANGE
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.094 (2.38mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Black, Orange
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C