TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0131-20-9/93/96
44A0131-20-9/93/96
Part No.:
44A0131-20-9/93/96
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A0131-20-9/93/96.pdf
Description:
CABLE 3COND 20AWG MULTIPLE
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
3 (1 Triad Twisted)
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.119 (3.02mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Multiple
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C