TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0211-22-2-US
44A0211-22-2-US
Part No.:
44A0211-22-2-US
Datasheet:
ShinYua44A0211-22-2-US.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG RED
ProductStatus:
Active
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.054 (1.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Length:
Voltage:
1000V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C