TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0211-22-54
44A0211-22-54
Part No.:
44A0211-22-54
Datasheet:
ShinYua44A0211-22-54.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG GRN/YLW
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.054 (1.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Length:
Voltage:
1000V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C