TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0211-24-2-US
44A0211-24-2-US
Part No.:
44A0211-24-2-US
Datasheet:
ShinYua44A0211-24-2-US.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG RED
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
Jacket(Insulation)Diameter:
0.046 (1.17mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Length:
Voltage:
1000V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C